23 / 04 / 2024

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası yarın başlıyor!

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası yarın başlıyor!

TOKİ'den ev alan vatandaşların heyecanla beklediği yüzde 22 indirim kampanyası bu yıl 2. kez gerçekleşecek. TOKİ İndirim kampanyası için başvurular yarın başlıyor.TOKİ'den ev alan vatandaşların merakla beklediği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2. indirim kampanyası için başvurular yarın başlıyor.TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası dahilinde başvurular 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında kabul edilecek.  TOKİ   indirim kampanyasında borcunun tamamını ya da en az yüzde 25'lik kısmını ödeyen vatandaşlar faydalanacak.

TOKİ ikinci indirim kampanyası kapsamında borcunun tamamını kapatamayacak olanlar da toplam borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak kaydıyla gerçekleştirdikleri ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanacak.

TOKİ'den ev alan vatandaşlar 21 Eylül 2021-19 Ekim 2021 tarihlerinden sonra yapılacak olan borç kapatmalarında sunulan indirimden faydalanamayacak.

 

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası yarın başlıyor!

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası katılım şartları 2021

TOKİ ikinci indirim kampanyası kapsamında satın alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının kampanyanın başlangıç gösterdiği 19 Eylül 2021 tarihi itibariyle öncelikle borç kapatmanın gerçekleştiği aya ait taksit ödemelerini yapmış olmaları isteniyor.

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyasına başvurmak isteyenlerin ek olarak geriye dönük olarak taksit ve emlak vergisi borcu olmaması da istenilen şartlar arasında.

TOKİ tarafından inşa edilen projelerden ev satın alan vatandaşlar tarafından beklenen TOKİ 2021 indirim kampanyasından, geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılının Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları faydalanabiliyor. Ödenecek taksit sayısı 12 ay ve bundan daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları yüzde başlatılan kampanyasından yararlanamıyor.

TOKİ'nin ürettiği 51 bin evden 678'i alt gelir grubuna yönelik!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com


Geri Dön