02 / 03 / 2024

TOKİ'nin Osmaniye'deki deprem konutları tamamlandı!

TOKİ'nin Osmaniye'deki deprem konutları tamamlandı!

Depremin yıldönümünde Osmaniye'den TOKİ konutlarına ilişkin tamamlandığına dair açıklama yapıldı. Bu süreçte tamamlanan deprem konutları ise depremzede vatandaşları bekliyor.6 Şubat 2023 depreminde 173 binanın yıkıldığı ve bin 10 kişinin enkaz altında kalarak yaşamını yitirdiği Osmaniye'de  TOKİ  tarafından Toprakkale ilçesine yapılan 152 konutluk binaların yapımı da tamamlandığı açıklandı. Buna göre, depreme dayanıklı, perde kalıp, perde tünelle inşa edilen ve lüks yapıya sahip konutlar depremzedeleri beklediği açıkladındı.

OSMANİYE!DE TOKİ KONUTLARI TAMAMLANDI

6 Şubat'ta yaşanan ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depremlerinden sonra tam 1 sene geçmişken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde TOKİ Başkanlığı tarafından başlatılan depremzedelere yönelik TOKİ konut inşaları hızla artmaya da devam ediyor. 173 binanın yıkıldığı ve bin 10 kişinin enkaz altında kalarak vefat ettiği Osmaniye'de TOKİ tarafından Toprakkale ilçesinde başlatılan 152 konutluk daireler tamamlandığı açıklandı. Yüksek deprem güvenlikli perde kalıp, perde tünelle inşa edilen daireler tamamen lüks olarak tasarlandı. Otoparkından sosyal alanlarına kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek inşa edilen konutlar şimdi sahiplerini beklemektedir.

Çalışmalar ile ilgili bilgiler veren inşaat saha sorumlusu İnşaat Mühendisi Burak Metin, TOKİ olarak depremzedeler için aralıksız yoğun bir tempoda çift vardiya olarak gece gündüz çalışıldığını kaydederek konutların yüksek deprem güvenliği esasına uygun ve tamamen lüks yapı olarak inşa edildiğini de söyledi.

sabah.com.tr'de yer alan habere göre; Yapım işinin bittiğini kaydeden Burak Metin, "Osmaniye ili Toprakkale ilçesindeki TOKİ konutlarımız şu anda bitti sayılır, teslimata hazırlanıyoruz. Burada 7 bloğumuz var, 152 konut 2 kapıcı dairemiz var. Artı çevre düzenleme işimizde vardı onlarla birlikte alt yapı işlerimizde olmak üzere hepsi bitti. Çocuk oyun alanları var, spor salonlarımız var, oyun alanları var. Depremzedelerimize bir an önce yetişmesi için çift vardiya yoğun bir tempo harcadık, çalıştık ve yetiştirdik şu anda. Binalarımız gayet dayanıklı, depremzedelerimiz gönül rahatlığıyla başlarını koyup uyuyabilirler. İşimizi bitirdik şu an teslimat için hazırlıkları yapıyoruz. En kısa zamanda yerleştireceğiz inşallah" diye konuştu.

TOKİ nin Osmaniye deki deprem konutları tamamlandı!

TOKİ YAPILARI HEM ÇOK SAĞLAM HEM DE LÜKS BİR YAPIYA SAHİP

TOKİ'nin yüksek güvenirlikli ve tamamen depreme dayanıklı olarak yapılan binaları inşa ettiğine önem ile dikkat çeken İnşaat Mühendisi Burak Metin, "Biz buraya 2023 senesi Mart ayının sonunda  başladık. 8-9 ay olduğu kaydedildi. Çift mesai çalıştık. Gündüzcüler bitiyor gececiler başlıyordu. Sürekli yoğun bir tempo içerisinde çalıştık. Binalarımız yapı olarak çok dayanıklı. Bizler bu yapıları perde kalıp sistemi ile yaptık. , Radye sistemden, temeli radyeden ve Radye temel demek, döşeme temelinde demir ve betonun aderans halinde oluşturduğu mukavemetli bir sistem şeklidir.

Çok sağlam bir sistem. İlerleyen katlarımızda perde kalıp, tünel kalıp sistemi ile inşa ettik binalarımızı. Onlarda ful perde beton sistemi ile oluştu. Depreme son derece dayanıklı. Depremzedelerimiz gönül rahatlığıyla uyuyabilirler. Dairelerimiz 66 adet 21+1, 88 adet 3+1'den oluşmaktadır. Toplam 154 dairemizin 152'si konut 2'si kapıcı dairesidir. Binalarımızdaki dairelerimiz şu anda en lüks yapı denilebilecek şekilde tasarlandı, dizayn edildi. Depremzedelerimiz eskiye nazaran gelince farkı göreceklerdir zaten, eskisi de sağlam bu da sağlam ama git gide TOKİ kendini geliştirdiği için hem çok sağlam hem de lüks bir yapıya sahip şu an" ifadelerini kullandı.

TOKİ'den 4 şehre 1.545 yeni konut müjdesi! Tarihler tek tek açıklandı!

TOKİ'nin vadettiği konutları tamamlaması mümkün mü? Uzmanlar açıkladı...

TOKİ Eskişehir mağdurlarından açıklama: Yüzde 1 KDV ile 0,49 faizli sabit ödeme hakkımızı geri istiyoruz!

TOKİ Tuzla mağdurları ve Murat Kurum anlaşamadı: Taksitlere 6 ayda bir zam yapılması önlenemez!


 


Geri Dön