05 / 03 / 2024

Trabzon yabancılara konut satışında 4. sırada!

Trabzon yabancılara konut satışında 4. sırada!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye konut satış rakamları dün açıklandı. Açıklanan verilere göre; Trabzon yabancılara konut satışında 4. sırada yer aldı. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Trabzon, Ocak-Ekim 2017 döneminde 838 konut satışıyla, Türkiye’de yabancılara konut satışında dördüncü sırayı aldı.

 

Körfez ülkelerinden büyük bir turizm hareketinin yaşandığı Trabzon'da son yıllarda konut satışları artıyor. Trabzon'da yabancılara 838 konut satışıyla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artış sağladı. 

 

Türkiye’de Ocak-Ekim 2017 döneminde yabancılara en fazla konut satılan il 6 bin 652 satışla İstanbul oldu. İstanbul’u 3 bin 838 konutla Antalya, bin 144 konutla Bursa takip ederken, Trabzon 838 konut satışıyla yabancılara en fazla konut satılan dördüncü il oldu. 

 

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu konuyla ilgili açıklama yaptı. Hacısalihoğlu, Körfez ülkeleriyle başlayan turizm hareketinin bir sonucu olarak yabancılara konut satışında iyi bir ivme yakalandığını belirterek “Trabzon’da önemli konut yatırımları yapılıyor. Yabancıların da bu konutlara ilgi göstermesini şehrimizdeki turizm hareketinin devamlılığı için önemli görüyorum” dedi.


Geri Dön