18 / 07 / 2024

TÜİK inşaat sektörü güven endeksi yüzde 2,9 azaldı!

TÜİK inşaat sektörü güven endeksi yüzde 2,9 azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) inşaat, perakende ticaret ve hizmet sektörlerine yönelik düzenlediği Sektörel Güven Endekslerinin temmuz ayı sonuçlarını açıkladı. İnşaat sektörü güven endeksi yüzde 2,9 azaldı!

Hizmet sektörü güven endeksi, temmuz ayında aylık bazda yüzde 3,8, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 3,6, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 2,9 azaldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) inşaat, perakende ticaret ve hizmet sektörlerine yönelik düzenlediği "Aylık İşyeri Eğilim Anketi" ile bu sektörlerde faaliyet gösteren girişimcilerin mevcut iş durumları ve gelecek üç aya ilişkin beklentilerini ölçen anketlerden yararlanarak her sektöre ilişkin hesapladığı Sektörel Güven Endekslerinin temmuz ayı sonuçlarını açıkladı. 


Buna göre, hizmet sektörü güven endeksi, temmuz ayında geçen aya göre yüzde 3,8, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 3,6, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 2,9 azaldı. Haziran ayında 109,6 olan hizmet sektörü güven endeksi 105,4 değerine, 112,4 olan perakende ticaret sektörü güven endeksi 108,4, değerine ve 87,9 olan inşaat sektörü güven endeksi de 85,3 değerine geriledi. 


Dünya Gazetesi


Geri Dön