24 / 07 / 2024

Türkiye'den 200 kişi Kabe'yi Zemzem Tower'dan izleyecek

Türkiye'den 200 kişi Kabe'yi Zemzem Tower'dan izleyecek

Kabe manzaralı ZemZem Tower'dan Türkiye'den şimdiye kadar 200 kişi daire aldı. Fatih Ergüven, Medine'deki Dar Al Qibla projesinden de Türkiye'den 100 kişiye daire sattıklarını belirtti.


Kabe'ye 100 metre mesafede bulunan Zem- Zem Tower projesinden, Türkiye'den 200 kişi daire aldı. Kuveytli Mas International'ın Türkiye ayağı Mas Turkey'in pazarlamasını yaptığı ZemZem Tower'da, iki yetişkin ve iki çocuğun kalabileceği stüdyo dairenin yılda 1 hafta olmak üzere 23 yıllığına kullanım hakkı 6 bin 400 dolara satılıyor. 12 ay taksitle ödeme yapılabilen stüdyo dairenin, kullanım hakkına sahip kişi dairesini isterse kiralayabiliyor, satabiliyor, hediye edebiliyor veya miras bırakabiliyor.


MEKKE VE MEDİNE'DE İKİ YENİ PROJE


Mas Turkey Genel Müdürü Fatih Ergüven, satışlarının bundan sonra yoğunlaşmasını beklediklerini söyleyerek, şu ana kadar Mekke'deki ZemZem ve Medine'deki Dar Al Qibla projeleri ile ilgili Türkiye'den 300 civarında satış yaptıklarını, bunun üçte ikisini ZemZem Tower'ın oluşturduğunu bildirdi. Ergüven, ZemZem Tower ile Mescid-i Nebevi'ye 150 metrede olan ve henüz inşaatı devam eden iki projeleri bulunduğunu anlattı. Ergüven, "Medine'deki projemiz Haziran 2009'da açılacak. Ayrıca 2008 başında yine Mekke'de ZemZem Tower'e benzer ürünümüzün satışına da başlayacağız" dedi. ZemZem Tower'de toplam bin 350 daire bulunduğunu, 46 dönemde yaklaşık 50 bin kişinin burada kaldığını, her dairede iki kişi kaldığı düşünüldüğünde ise bundan faydalanan kişi sayısının 100 bine çıktığını ifade eden Ergüven, Medine'deki projenin ise 560 daireden oluştuğunu, yine kullanım hakkı sistemine göre 21 yıllığına satılacak projede fiyatların 2 bin 600- 2 bin 700 dolara kadar düştüğünü anlattı.


KİRAYA VEREBİLİR


Ergüven, ZemZem'den kullanım hakkını satın alan kişinin her yıl gitmek zorunda olmadığını, başka birini gönderebileceğini, isterse kiraya verebileceğini ve kiradan belli bir gelir elde edebileceğini söyledi. Ergüven, "Müşteri bu sene kullanmak istemediği hakkını seneye kullanabiliyor, miras bırakabiliyor. Bu sistem devremülk değil, kendine has oldukça esnek bir sistem" dedi. 5 yıldızlı otel hizmeti verilen ZemZem Tower'da, hac döneminde ise 44 gece konaklamalı 23 yıllığına stüdyo daire fiyatının 140 bin dolar olduğunu belirten Ergüven, "Umre fiyatları ile karşılaştırıldığında bizim umre fiyatları ile her yıl için 300 euro tasarruf etme imkanı var" dedi.


TÜRKiYE'DE KiMSENiN AKLINA GELMEYENi YAPACAĞIZ


Fatih Ergüven, ana şirketlerinin Dubai, Bahreyn ve Avrupa'da yatırımları bulunduğunu, Türkiye'de de yatırımının söz konusu olabileceğini söyledi. Ergüven, "Körfez bölgesinden Türkiye'ye çok ciddi gayrimenkul akımı var ama biz bunlardan farklı olarak girdiğimiz ülkede sağlam olmak istiyoruz. Tüm Türkiye'ye hitap edecek ürünlerimizin olması söz konusu. Kaynak konusunda üst sınırımız yok" diye konuştu. Türkiye'deki gayrimenkul piyasasının çok derin olduğunu belirten Ergüven, "Aysbergin görünmeyen yüzü Türkiye'de keşfedilmemiş durumda. Türkiye'de gayrimenkul sektörü lüks siteler, koca koca binalardan ibaret değil. Biz kimsenin aklına bile gelmeyen, insanların yarasına parmak basan, topluma ekonomik katkı sağlayan farklı çözümleri Türkiye'ye getirmek istiyoruz" dedi.


(Bugün)Geri Dön