24 / 04 / 2024

Türkiye'nin en büyük otel ve kongre turizm kompleksi açılıyor

Türkiye'nin en büyük otel ve kongre turizm kompleksi açılıyor

MNG Grubu'nun yaklaşık 80 milyon dolarlık yatırımla tamamladığı otel ve kongre merkezi kompleksi seçimlerden sonra açılacak. Kompleks Lütfü Kırdar Kongre merkezinden daha büyükHavaalanına 700 metre mesafedeki kompleks, Türkiye'nin en büyük otel ve kongre merkezi kompleksi olacak. Genel Müdür M. Coşkun Karapınar, bu yatırımla Yeşilköy'ün, `İstanbul kongre vadisi' olarak nitelendirilen Taksim-Şişli-Beşiktaş bölgesine alternatif olacağını belirtiyor.

Havaalanı bölgesinin başka yatırımcıların da ilgi odağı konumunda olduğunu ve buradaki otellerin doluluk oranlarının yüksek olduğunu ifade eden Karapınar, "Holiday Inn ve Crown Plaza'nın yatırımları devam ediyor. Önümüzdeki dönemde bölgeye başka büyük gruplardan talep olacak. Bu hareket bizi memnun ediyor. İstanbul'da kongre vadisi dışında ikinci bir destinasyon oluşuyor" diyor. İstanbul'un 2008, 2009 ve 2010'u kongreler açısından yoğun geçireceğine dikkat çeken Karapınar, kompleksi şöyle anlatıyor: "3100 metrekare kapalı alanı olan, 2000 kişinin yemek yiyebildiği, 3500 kişinin kongre yapabildiği, 6 tane toplantı salonu bulunan bir sistem. Ayrıca, toplam 637 oda kapasiteli 4 ve 5 yıldızlı otellerimizden kongre merkezine geçişimiz var. Ve bu sistemin 430 araçlık otoparkı bulunuyor. Türkiye'de buna yakın sadece Lütfü Kırdar var."

VIP'te "0" noktası

WOW otellerinde fark yaratan hizmetlerden biri de "0" VIP servisi. Otel, 0 tuşu ile 24 saat müşterinin tesis genelinde her türlü ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Karapınar, sinemaya bilet almaktan, uçuş saatinin değiştirilmesine, helikopter kiralanmasına kadar her türlü hizmetin kişiye özel asistan tarafından verileceğini belirtiyor. Eylül-ekim döneminde yüzde 55 doluluk oranına ulaşacaklarını ifade eden Karapınar, 2008'de bu oranı yüzde 70'in üzerine çıkara- caklarını sözlerine ekliyor.

Şehir otelciliğine devam

MNG Grubu'na bağlı Wow Otelleri'nin Türkiye'nin turizm bölgelerinde toplam 6 oteli bulunuyor. Karapınar, grubun turizm yatırımlarını sürdüreceğini belirterek, "Turizm bölgeleri için de şehir otelciliği konusunda da farklı projeler mevcut. İstanbul'un özellikle Anadolu yakasında ciddi otel ihtiyacı var. Bence İstanbul, bir bu kadar oteli daha kaldırır. Biz bile turizm sektörü mensubu olduğumuz halde zaman zaman oda bulmakta güçlük çekiyoruz" şeklinde konuştu.

(Akşam)


Geri Dön