04 / 03 / 2024

Türkiye'yi 300 milyon dolara AVM yapacak

Türkiye'yi 300 milyon dolara AVM yapacak

Pames Group, şimdi de Türkiye'nin küçük bir modelinin yer aldığı alışveriş merkezi kurmak için kolları sıvadı. Yaklaşık 300-400 milyon dolara mal olması planlanan proje için, yabancı yatırımcılarla görüşülüyor.
Alışveriş merkezi yatırımlarının cazibesi, ayakkabıcı Pames Group'u da baştan çıkardı. Arow ve M.P gibi markalarla ayakkabı sektöründe liderliğe oynayan Pames Group, şimdi de Türkiye'nin küçük bir modelinin yer aldığı alışveriş merkezi kurmak için kolları sıvadı. Yaklaşık 300-400 milyon dolara mal olması planlanan proje için, yabancı yatırımcılarla görüşülüyor.


Pames Group Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Sağın, "Türkiye'de hangi ilin nesi meşhursa, bunu yansıtan bir alışveriş kompleksi inşa etmeyi planlıyoruz. Sadece AVM sektörüne değil, Türkiye'nin de tanıtımına büyük katkı sağlayacak proje için yabancı fonlarla masaya oturduk" dedi.


DÜNYADA İLK OLACAK


Her ilin meşhur ürünleri ve markalarının yer alacağı `Türkiye' modelli alışveriş merkezi projesinin yaklaşık 300-400 milyon dolara mal olacağını belirten Sağın, şöyle devam etti: "Standart bir alışveriş merkezi yapmanın cazibesi kalmadı. Her ilin önemli ürünleri ve markaları var. Tüm bunların bir arada olduğu bir kompleks yapacağız. Türkiye'de ve dünyada ilk olacak."


1987'den beri ayakkabı sektöründe olan Sağın, aslında avukat. Daha önce kaymakamlık da yapan Sağın, bugün 200 milyon YTL ciroya imza atıyor. Flora da olmak üzere 15 marka ile faaliyet gösteren ve yıllık üretim kapasitesi 2 milyon çift olan Pames'in Çin ve İspanya'ya da ihracatı bulunuyor.


(Akşam)


Geri Dön