25 / 07 / 2024

Üç bankadan kredi notu düşük olanlara af geldi! Herkese 10 bin lira...

Üç bankadan kredi notu düşük olanlara af geldi! Herkese 10 bin lira...

Nakit ihtiyacını gidermek isteyen vatandaşlar soluğu bankalarda alıyor. İlk aşamada başvuru yapan vatandaşların sonrasında KKB kredi notu değerlendiriliyor. Kredi notu yüksek olan kişilere kredi verilirken düşük olanlar krediden faydalanamıyor. Bazı bankalar ise kredi notuna bakmadan kredi veriyor..
Maalesef içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar tasarruf yapmaya imkan tanımıyor. Hal böyle olunca yüzbinlerce vatandaş tüm nakit ihtiyaçları için önce bankalara başvuruyor. Bankalar tüm başvuruları değerlendirirken kişinin KKB kredi notunu dikkate alıp inceliyor. Kredi notu, kişinin ödeme performansının analizi ile Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulur ve bankalar o kişinin gelir, gider ve borca ​​olan bağlılığı hakkında fikir verir.

Üç bankadan kredi notu düşük olanlara af geldi! Herkese 10 bin lira...

Kredi notu yüksek olan kişiler kredi kullanmakta zorlanmazken, daha önce borçlarını ihmal ettikleri veya ödemedikleri için sicili bozulan veya kredi notu düşen kişilerin kredi kullanma hakları olmuyor. Ancak bazı bankalar bu kişilerin bir şansı daha hak ettiğini düşünerek kredi başvurularını değerlendirerek geçmiş performanslarını dikkate almıyor. İşte o bankalar ve kredilerinin detayları...

 

 


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön