18 / 05 / 2024

Üniversitelilerden `Mobil Emlak'

Üniversitelilerden `Mobil Emlak'

RE/MAX Türkiye, düzenlediği makale yarışması ile üniversitelilere gayrimenkul sektöründe yer bulma ve sektöre yön verebilme şansı tanıdı.Yoğun katılım olduğu yarışmada birinciliği "Mobil Emlak" fikri ile Bahram Devletoğlu aldı. Bahram Devletoğlu bir yıllıAmacı gayrimenkul sektörüne yön verecek yeni fikirlere ve genç beyinlere kapıları açmak olan RE/MAX Türkiye Makale Yarışması'na Türkiye'nin hemen tüm üniversitelerinden öğrenciler katıldı. Yoğun katılımın olduğu yarışmada 6 üniversite öğrencisi ödül alırken, 7 üniversite öğrencisi de RE/MAX Türkiye proje ekibinde yer almaya hak kazandı.

Gayrimenkul sektöründe "Ne görmek istiyorsunuz?", "Sektörden nasıl bir hizmet bekliyorsunuz?", "Sektöre hizmet verecek kalifiye insan sayısını artırmak için nasıl bir yol izlemeyi öneriyorsunuz?" sorularına somut önerilerle yaratıcı yanıtlar veren makaleler arasından, Mobil Emlak fikri ile Bahram Devletoğlu ilk sırada yer aldı. GSM şirketleriyle yapılandırılacak yeni bir servis ile binanın özelliklerini resim olarak değil  3-4 dakikalık video olarak gösteren "Mobil Emlak" fikri ile  birincilik ödülüne layık görülen Bahram Deveoğlu bir yıl eğitim bursuna ve RE/MAX Türkiye Genel Müdürlüğü'nde staj yapma fırsatına sahip oldu.

'Kuş bakışı görmeden, ev almayın...'

İkinciliği, insanların oturacakları çevrenin niteliğine çok önem vermeleri gerektiğinden yola çıkarak evin çevresini mahallenin yukarıdan çekilmiş fotoğrafları ile müşteriye sunulması gerektiğini savunan Murat Tuğrul kazandı. İstanbul ve Ankara'nın semt semt ayrıntılı fotoğraflarının google-earth programı sayesinde ücretsiz gözlemlenebileceğini vurgulayan Murat Tuğrul, "Yılın Ofisi" seçilen RE/MAX Ofisi'nde staj imkanı ve bir ipod ile ödüllendirildi. Üçüncü makalenin yazarı Volkan Yorulmaz ise RE/MAX ofislerinde staj imkanı ve dijital fotoğraf makinesinin sahibi oldu.Geri Dön