16 / 04 / 2024

Vatandaş için ısınmak artık lüks oldu! Hükümete doğal gaz faturası için çağrı geldi!

Vatandaş için ısınmak artık lüks oldu! Hükümete doğal gaz faturası için çağrı geldi!

Avrupa’da doğal gaz fiyatları bir yıl içinde yüzde 85’e yakın oranda düşerken, Türkiye’de ise konutlarda yüzde 164, sanayide de yüzde 273 arttı. Bu duruma tepki gösteren CHP, hükümete çağrı yaparak, ısınmanın artık bir lüks haline geldiğini savundu ve bu nedenle doğal gaz fiyatlarının indirilmesiniCumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye’de doğal gaz fiyatlarının son bir sene içinde konutlarda 2,5, sanayide ise 3,5 kat arttığını ve ısınmanın artık vatandaş için lüks haline geldiğini belirterek, hükümetten doğal gaz fiyatlarında ‘anlamlı’ bir indirim yapılmasını istedi.

Vatandaş için ısınmak artık lüks oldu! Hükümete doğal gaz faturası için çağrı geldi!

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, hükümetin konutlar başta olmak üzere doğal gazda anlamlı indirim yapması gerektiğini savundu.

“ISINMAK LÜKS OLDU!”

AK Parti iktidarının 2022 senesinde sanayi ve konut tarifesinde doğal gaza yaptığı zamlarla vatandaşın temel ihtiyacı olan ısınmayı lüks haline getirdiğini öne süren Akın, bu zamlar nedeniyle konutlarda doğal gaz fiyatlarının yüzde 164, sanayide ise yüzde 273 arttığını söyledi.

 


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön