26 / 02 / 2024

Vestel Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’nü öğrencilerle kutladı!

Vestel Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’nü öğrencilerle kutladı!

Dost Teknoloji Vestel, 29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’nü üniversite öğrencileriyle birlikte düzenlediği tasarım atölyesiyle kutladı...Dost Teknoloji Vestel, 29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’nü üniversite öğrencileriyle birlikte düzenlediği tasarım atölyesiyle kutladı. Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencilerinin endüstriyel tasarım denildiğinde akıllarına gelenler, Vestel ekibinin yeni televizyon tasarımına ilham verdi. Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’ne destek veren tek Türk markası olmaktan gurur duyduklarını belirten Vestel Endüstriyel Tasarım Elektronik Bölüm Müdürü Burak Emre Altınordu, “Türk tasarım ve tasarımcısının markalaşması hedefiyle hareket ediyoruz” dedi.


Vestel, 29 Haziran Dünya Endüstriyel Tasarım Günü kapsamında Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü ile işbirliği gerçekleştirdi. Üniversite öğrencilerinden “endüstriyel tasarım” denince akıllarına gelen ilk kelimeleri paylaşmalarını isteyen Vestel, bu kavramlardan yola çıkarak yeni bir televizyon tasarladı. Özgürlük, yaratıcılık, estetik, işlevsellik gibi kavramların öne çıktığı atölye sonucunda tasarlanan televizyon, kullanıcı dostu yapısı ve estetiğiyle dikkat çekti. Vestel, öğrencilerden ilham alarak tasarladığı televizyonu Yaşar Üniversitesi öğrencilerine hediye etti. 


International Council of Societies of Industrial Design (ICSID) tarafından 2007’den beri düzenlenen Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’ne destek veren tek Türk markası olmaktan gurur duyduklarını belirten Vestel Endüstriyel Tasarım Elektronik Bölüm MüdürüBurak Emre Altınordu şunları söyledi:


“Vestel olarak tasarımda farklılaşma sağlayarak tüketicilerimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hem şıklığı hem de kullanım kolaylığıyla öne çıkan yeni ürünler geliştiriyoruz. Bunun yanında Türk tasarım ve tasarımcısının markalaşması hedefiyle hareket ediyoruz. ICSID tarafından düzenlenen Dünya Endüstriyel Tasarım Günü’nünde öğrencilerden ilham aldığımız yeni tasarım televizyonumuz ile kutluyoruz. Vestel olarak tasarım denilince akla ilk gelen markalardan biri olarak böyle etkinlikleri desteklemeye devam edeceğiz.”


Geri Dön