29 / 02 / 2024

Volkswagen açıkladı! Volkswagen'in yeni markasının ilk modelleri açıklandı...

Volkswagen açıkladı! Volkswagen'in yeni markasının ilk modelleri açıklandı...

Volkswagen'in yeni Scout markası, önümüzdeki sene piyasaya çıkaracağı elektrikli pick-up ve SUV sürme yolunda çalışmalar yapıyor. VW Scout CEO'su Scott Keogh tasarımların yüzde 95 oranında tamamlandığını belirtti. İşte haberin ayrıntıları...Volkswagen Scout CEO'su Scott Keogh Automotive News'e yaptığı açıklama doğrultusunda, Scout'un ilk elektrikli kamyonet ve SUV'unu 2024'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürme yolunda ilerlediğini açıkladı. Keogh, "Ürünün tasarımının yüzde 85, 90, 95 oranında tamamlandı diyebiliriz." dedi ve dış tasarımın tamamlandığını da ayrıca belirtti.

cumhuriyet.com.tr'de yer alan haber kapsamında, Scout, mayıs ayında eski Stellantis tasarımcısı Chris Benjamin'i dayanıklı EV serisinin tasarımına liderlik etmesini istiyor. Öte yandan, Benjamin son Jeep ve Ram modelleri üzerindeki çalışmaları ile tanınmakta.

Keogh, Benjamin'in "parmak izlerinin bugün mevcut olan en sevilen off-road araçlarının çoğunun üzerinde olduğunu" kaydetti. Markanın lideri, Benjamin'in "Scout için tasarımın bir sonraki bölümünü" tanımlayacağını açıkladı. VW (ve Audi) araçlarının çoğu ABD'ye uyarlanmış Avrupa modelleri olsa da Scout marka EV'ler pazar için özel olarak tasarlanacağı belirtildi. 

Volkswagen açıkladı! Volkswagen in yeni markasının ilk modelleri açıklandı...

MODELLER SIFIRDAN TASARLANIYOR

Keogh, "Bu tamamen benzersiz bir platform. Sıfırdan tasarlandı ve geliştirildi" dedi. Ayrıca Volkswagen'in MEB platformunun modifiye edilmiş bir versiyonu olacağı yönündeki söylentileri de yalanlayarak "Bu yüzde 100 yetenekli, Amerikan, sağlam, eksiksiz bir platform" diye konuştu.

Marka "büyük bir B SUV" ve ardından elektrikli bir pick-up piyasaya sürecek. Bu segmentlerin ABD'deki en kârlı iki segment olduğu da kaydetti. Birçok marka gibi "yoldan çıkmak" yerine, Scout başlangıçta bu iki model için çalışacak. Keogh, markanın bunu başaracağını, ancak ilk iki elektrikli araçla ilgili olarak hâlâ bitirilmesi gereken çok şey olduğunu ifade etti.

Scout, SC montaj tesisinin inşaatına 2024 yılının başında başlamayı planlıyor. Scout, faaliyete geçtikten sonra yılda 200 bin elektrikli araç üretmeyi hedefliyor. Marka, kısa bir süre sonra teslimatlarla birlikte 2026'da üretime başlamayı planlıyor.
Marka, Ford Bronco veya Chevy Blazer'dan bile önce Jeep'e ilk gerçek rakiplerden birini inşa etmesiyle tanınıyor. Scout'un kökleri 1960'ların başlarına kadar uzanıyor ve sağlam 800 SUV ve pikap, bugün sokaklarda gördüğümüz araçların yolunu açıyor.

Kasım ayında en çok satılan otomobil markaları açıklandı

Volkswagen'den indirim açıklaması! Volkswagen Polo modelinde 100.000 Türk Lirası indirim yapacak

Ekim ayında Renault’un yenilenmiş ikinci el araç fırsatları

Araba almak isteyenlere müjde! Bu otomobil markaları 600 bin liranın altında! Satış rekoru kıracak..


Geri Dön