25 / 04 / 2024

Volkswagen'in tedarik sorunu gitgide büyüyor! Slovakya'daki üretim askıya alındı!

Volkswagen'in tedarik sorunu gitgide büyüyor! Slovakya'daki üretim askıya alındı!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, yaşanan tedarik sorunları nedeniyle en büyük Volkswagen fabrikasında üretime ara vereceğini duyurdu.Volkswagen in tedarik sorunu gitgide büyüyor! Slovakya daki üretim askıya alındı!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, yaşanan tedarik sorunları nedeniyle en büyük Volkswagen fabrikasında üretime ara vereceğini duyurdu. Slovak medyasındaki habere göre, Dünyanın en büyük otomobil üretiminin gerçekleştirildiği Volkswagen Bratislava, Ukrayna'da yaşanan tedarik sorunları sebebiyle üretimi durdurdu.

Şirket sözcüsü Lucia Kovarovič Makayová'nın konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, hammadde tedarikçilerinin eksikliği ve Ukrayna'ya bazı parçaların ihraç edilmemesi sebebiyle Pazartesi günü otomobil üretimi iki gün askıya alındı.

Volkswagen in tedarik sorunu gitgide büyüyor! Slovakya daki üretim askıya alındı!

TASR, Volkswagen'in pandemiden kaynaklı yaşanan tedarik sorunlarından etkilendiğini, 2021 senesinde otomobil üretiminde zorlandığını ve diğer araba üreten firmaların da bu durumdan olumsuz yönde etkilendiğini açıkladı.

Volkswagen in tedarik sorunu gitgide büyüyor! Slovakya daki üretim askıya alındı!

Volkswagen'in Slovakya'daki iki fabrikasında ve Bratislava fabrikasında; Seat Mii, AUDI Q7-Q8, VW Touareg ve Porsche Cayenne modelleri üretiliyor. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Volkswagen ve BMW, Ukrayna'dan yaşanan tedarik sorunları sebeiyle Avrupa'daki fabrikalarında üretimi durdurduğunu açıklamışıtı.

Editörün notu: Bu haber 23 Mart 2022 13.47'de yazılmıştır. An itibariyle dolar kuru 14 lira 84 kuruş, euro 16 lira 43 kuruş, altının gramı ise 921 lira 53 kuruş değerinde.

İremnaz KÖSEOĞLU/Emlakkulisi.com

Renault Clio'ya büyük kampanya! 303.900 TL’den başlayan fiyatlarla! İşte 23 Mart 2022 Fiyat listesi...

Suzuki Vitara Hybrid'e Mart sürprizi! İşte 23 Mart 2022 Fiyat listesi...

Subaru Forester Fiyatlarını görünce şok olacaksınız! İşte 23 Mart 2022 Fiyat listesi...

Honda Civic modellerinde dev kampanya! İşte 23 Mart 2022 Fiyat listesi...

Ford Journey Courier satışları hız kesmeden devam ediyor! İşte 23 Mart 2022 Fiyat listesi!


Geri Dön