29 / 02 / 2024

XL Mimarlık+Mühendislik'e The DNA Paris Design Awards 2020’den iki ödül!

XL Mimarlık+Mühendislik'e The DNA Paris Design Awards 2020’den iki ödül!

The DNA Paris Design Awards 2020’de en iyiler ödüllendirild. XL Mimarlık+Mühendislik, “İrme Elektrik Genel Merkez Binası” ve “WITHCO Coworking Space” projeleri ile iki ayrı ödülü almaya hak kazandı.Mimar Arda Işık’ın önderliğinde, stratejik planlama, küresel tasarım düşüncesi ve sanat yoluyla mimari tasarıma bütünsel bir yaklaşım fırsatı sağlayan XL Mimarlık+Mühendislik, Paris merkezli The DNA Paris Design Awards’da iki ayrı proje ile ödüllerinin sahibi oldu.

Uluslararası jürinin mimarlık, iç mimarlık, peyzaj tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarım ana kategorilerinde dünyanın hemen her yerinden başvuruda bulunan çok sayıda projeyi değerlendirdiği yarışmada Withco Coworking Space yapısı “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde Birincilik Ödülü’ne, İrme Elektrik Genel Merkez Binası  ise “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honorable Mention” ödülünün sahibi oldu. 

XL Mimarlık+Mühendislik’e yarışmada birinci olmasını sağlayan İzmir’de bulunan Withco Coworking Ofis Alanı, yenilenmiş bir depo yapısında yer alan paylaşımlı ofis yapısı olarak kurgulanmış. 75 ofis odası, 45 masa ünitesi, 98 kişilik amfi, toplantı odaları, kafe, restoran, girişimci hızlandırıcı kampüs alanı, YouTube stüdyosu ve ortak alanlardan oluşan proje, ana kurgusu ile kullanıcısını katılım için yönlendiriyor ve teşvik fırsatı sunuyor.

“Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde ‘’Honorable Mention’’ ödülü almaya hak kazanan İzmir’deki İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise, halihazırda eski bir depo binası olarak kullanılan bir yapının XL Mimarlık+Mühendislik tasarımıyla perakende, toptan satış, depolama, ofis ve ağırlama alanı ile eğitim ve rekreasyon alanlarının bir arada çalıştığı; elektrik, mekanik ve otomasyon sistemleriyle her parçası kontrol edilen, yüksek standartlarda bir genel merkez binasına dönüştürülmesiyle oluşturuldu.


Geri Dön