17 / 07 / 2024

Yatırımcılar dikkat! Popüler bölgeler ve evler zamanla eskir, değer kaybeder

Yatırımcılar dikkat! Popüler bölgeler ve evler zamanla eskir, değer kaybeder

Türkiye genelinde konut satış fiyatları yükselmeye devam ederken, belirli şehir ve bölgeler ekstra artış oranlarıyla öne çıkıyor. Ekonomist Mert Başaran, konut almak isteyenlerin dikkatini önemli bir noktaya çekti:  “Popüler bölgeler ve evler zamanla eskir, değer kaybeder” dedi.  


Döviz ve altında al-sat kolaylığı!


Türkiye’de konut sektöründe yaşanan kriz devam ederken, birçok kişi ikinci evi almanın doğru bir yatırım olup olmadığını sorguluyor. Genel kanı, şehrin değerli semtleri ve gelişim çeperlerinde alınan mülklerin daha çok kazandırıcağı yönünde.

Ekonomist Mert Başaran, https://x.com/MertBasaran_inv X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bazı bölgelerin zaman içinde popülerliğini kaybederek, buradaki evlerin de eski değerini yitirebildriğini söyledi. Başaran buna örnek olarak da Atököy bölgesinden 1+1 daire fiyatlarını gösterdi. “TÜİK’te bulamayacağınız,eski defterlerimden bir istatistik” diye başladığı paylaşımında, “2008 yılı Ataköy’de 1+1 daire 125 bin dolar, bugün aynı daire 110 bin dolar enflasyonu ile 250 bin dolar olması lazım iken şu a n çok aşağıda, O zaman site çok popülerdi artık değil” dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM VE GELEN YORUMLAR

Ekonomist Atilla Yeşilada'dan uyarı: Kira bedelleri artacak!

Bakanlık açıkladı! PTT'den emeklilere yüzde 20 indirim fırsatı...

Kulislerde asgari ücret hareketliliği başladı! İşte kalem kalem asgari ücret zammı hesaplaması!


Geri Dön