22 / 02 / 2024

Yılbaşı öncesi konut almak için en uygun zaman!

Yılbaşı öncesi konut almak için en uygun zaman!

İnşaat sektöründe ve konut piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren MiaVita Beytepe Yatırımcısı Faik Yılmaz, yılbaşı öncesinin konut almak için en uygun zaman olduğunu söyledi..

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalMiaVita Beytepe Yatırımcısı Faik Yılmaz, inşaat sektörüne dair gelişmeleri ve konut alacak olan vatandaşları yakından ilgilendiren durumlara dair görüşlerini paylaştı.

 

Yılmaz, "Türkiye ekonomisinin yapı taşı olan inşaat sektörünün ülkemize olan katkısı yadsınamaz. İnşaat maliyetleri ve işçilik fiyatlarında artış yaşanmasına rağmen birçok inşaat yatırımcısı bu durumu sırtlandı ve fiyatlarına yansıtmadı. Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde iç talebin canlanması ve ihracatın katkısıyla yüzde 5 büyüme sağladı. 2016 yılının sonundaki yüzde 2,9’luk büyümeden sonra, yüzde 5 büyüme çok önemli bir başarı. Bu gelişmeler gözlemlendiğinde; yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun zaman dilimi olduğunu belirtmemizde fayda var." şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

“Yılbaşı sonrası fiyatlar beklenenin aksinde ilerleyecek”

 

Yılbaşı öncesinin yatırım için en uygun dönem olduğunu dile getiren Yılmaz "Ekonomik verilere baktığımızda sadece Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında inşaat maliyetlerinin bir önceki aya göre yüzde 22.1 oranında, işçilik ücretlerinin ise 11.9 oranında arttığını görüyoruz. Bu verilere rağmen maliyet rakamları sektöre yansımadı. Bu durum; yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın korkmadan ve çekinmeden yatırım yapabilmeleri için bir fırsat. Maaliyet fiyatlarını daha fazla sırtlanamayan proje sahiplerinin yılbaşı sonrası bu durumu fiyatlara yansıtacağı görüşündeyim." dedi.

 

Beytepe'nin yükselen değeri MiaVita

Yılbaşı öncesi konut almak için en uygun zaman!

 

Anadolu Akaryakıt garantisi ile yükselen ve Beytepe’de hayata geçirilen MiaVita projesi, toplam 112 daireden oluşuyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1 daire seçeneklerinin yanı sıra 4,5+1 seçenekleri de sunuluyor. 

 

MiaVita Beytepe, Net 3.05 metrelik tavan yüksekliği ile ferah yaşamın kapılarını aralatıyor. Projede, "Şimdi Al Teslimde Öde" ve "Sıfır Faiz 96 Ay" kampanyası ile seçenekler sunuluyor. 

 

Peşinde yüzde 15 indirimin uygulandığı MiaVita'nın ortak kullanım alanları arasında kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, müzik odası, Türk hamamı, dev ekran playstation odası, güneşlenme alanları, sauna ve cep sineması gibi birçok sosyal alan seçeneği sunuluyor.
 


Geri Dön