22 / 04 / 2024

Zayıflayan dolar altına güç kazandırdı! Yatırımcılar derin bir nefes aldı

Zayıflayan dolar altına güç kazandırdı! Yatırımcılar derin bir nefes aldı

Dolar kuru,  İngiltere Merkez Bankası'nın (BOE) tahvil alımı programı açıklamasının ardından haftalık bazda bugün zayıfladı. Bu durum altın fiyatlarının güçlenmesini sağladı. ALTIN GÜÇ KAZANDI

Ons altın, İngiltere Merkez Bankası’nın tahvil alım programını açıklamasıyla altı ayın en büyük günlük yükselişini kaydetti.

Bu gelişmes öncesinde altın fiyatları bu hafta içinde son 2,5 senenin en dip rakamlarına ulatı ve geriledi.

Zayıflayan dolar altına güç kazandırdı! Yatırımcılar derin bir nefes aldı

DOLAR ZAYIFLIYOR

Dolar salı gününden itibaren aslında zayıflama sinyallerini veriyordu. Bu durum altın fiyatlarını desteklerken İngiltere Merkez Bankası’nın tahvil alım programının açıklanmasının ardından dolar düştğ ve altın fiyatları destek alarak yükselmeye başladı.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön