14 / 04 / 2024

ZemZem Tower Mekke Konutları'nda 7 bin 400 dolara!

ZemZem Tower Mekke Konutları'nda 7 bin 400 dolara!

Suudi Arabistan'da Kabe'ye 100 metre yakınlıkta inşa edilen projede fiyatlar 7 bin 400 dolar ile 47 bin 300 dolar arasında değişiyor.400 milyon dolarlık yatırım maliyetiyle yapımı gerçekleştirilen ZemZem Tower projesi, 33 kat ve 1314 daire ve 5 farklı tipte daire seçeneğine sahip bulunuyor. Daire fiyatının yüzde 30'u peşinat alındığı projede 35 metrekare ile 85 metrekare arasında değişen 57 bin ünite bulunuyor. Kabe'ye 100 metre mesafede bulunan ZemZem Tower projesi, kutsal topraklarda ''kullanım haklı'' gayrimenkul satın alma imkanı sunuyor. 

Binanın  en altında beş kattan oluşan alışveriş merkezi ve 5000 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği tesisler mevcut. 8 tanesi 50 kişilik olmak üzere, binada 36 asansör bulunuyor. Bina 5 yıldızlı otel standartlarında olup, yönetimini Fransız Accor firması üstleniyor. Daire sahipleri günlük housekeeping hizmetlerinde de ücretsiz yararlanabiliyor.

"El Beyt Kuleleri" projesinin yedi kulesinden birisi olan ZemZem Tower tamamlandığında 1.431.708 metre karelik kapalı alanıyla dünyanın en büyük kapalı alana sahip projesi olacak.

Projenin adı:  ZemZem Tower Mekke Konutları  
Yapımcı şirket: Munshaat Real Estate Co.
Projenin lokasyonu: Mekke, Suudi Arabistan. Kâbe'ye 100 metre yakınlıkta.
Toplam arsa alanı: 1.431.708 metrekare
Toplam inşaat alanı: ZemZem Tower toplam inşaat alanı 91 bin 326 metrekaredir.
İnşaata ne zaman başlandı:  Kasım 2002
Ne zaman bitirilecek: Bitti.  Ramazan 2006
Konut sayısı: 1314, 46 devrede satılmakta; toplamda satılabilecek unite sayısı 57 bin
En düşük ve en yüksek metrekareler: En düşük= 35 metrekare, En büyük= 85 metrekare
En ucuz ve en pahalı konutun fiyatı: En ucuz= 7.400$, en pahalı= 47.300$
Şimdiye kadar satılan konut sayısı: MAS'ın bulunduğu tüm ülkelerdeki satış 37 bin'dir.
İstenilen minimum peşinat: Daire fiyatının %30'u peşinat olarak alınır.
En düşük taksit: 480$
Metrekare ortalama satış fiyatı:  Bu tarzda satış yapılmamaktadır.
Diğer projelerden ayırt edici özelliği: Projeyi diğerlerinden ayıran çeşitli özellikleri bulunmaktadır.  İlk özellik konumudur.  Kâbe'ye 100 metre mesafedeki ZemZem Tower direk görüş sağlamsı ve yakınlığıyla çevredeki diğer yapılardan farklılaşmaktadır.  İkinci önemli fark ise, kullanım hakkı sistemidir.  Bu sisteme göre daire sahibi her yıl belli dönemin kullanım hakkına sahip olmaktadır.  Dönemler en az 1 haftadır.  İsteyen kişiler bütün yıl için de daire sahibi olabilirler.  Kullanım hakkı sisteminin getirdiği en önemli avantaj, daire sahibinin hiçbir şekilde hak kaybına uğramamasıdır.  Daire sahibi, yıl içinde 2 ay öncesinden bildirmek koşuluyla kullanacağı dönemi değiştirebilir.  Eğer o yıl dönemini kullanmayı düşünmüyorsa, sistem bu kişiye 3 değişik alternatif sunar.  Buna göre; daire sahibi kendi yerine bir başkasını (kan bağı aranmamaktadır) yollayabilir.  İkinci seçenek; bu dönemi pas geçerek puan kazanmaktır.  Kazanılan bu puanlar bir dahaki döneme yansır ve daire sahibi bu yeni dönemde 1 yerine 2 hafta konaklama yapabilir, 1 yerine 2 daire kullanabilir ya da daha büyük bir dairede kalabilmektedir.  Kullanımındaki bu kolaylık ve esneklik projeyi emsallerinden farklı kılmaktadır.
Anlaşmalı bankalar: yok
Faiz oranı: Yok
Projenin toplam satış bedeli:  Projenin toplam yatırım bedeli 400 milyon dolardır.
Web sayfası ve satış ofisi telefonu:

www.masturkiye.com
tel: 0212 370 03 00

ZemZem Tower Mekke Konutları'nın görsel galerisi için tıklayınız...

 


Geri Dön