18 / 04 / 2024

Akyazı Stadı bugün açılıyor!

Akyazı Stadı bugün açılıyor!

40 bin 461 koltuk kapasiteli Akyazı Stadı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün açılıyor. Komplekse Şenol Güneş’in adı verilecek.
40 bin 461 koltuk kapasiteli dev stadyum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün açılıyor. Komplekse Şenol Güneş’in adı verilecek.


Trabzonspor'un bundan sonraki maçlarını oynayacağı spor kompleksinin resmi protokol açılışı bugün 18.30'da yapılacak. Trabzon şehir merkezindeki Akyazı mevkisindeki denizin dolgu alanının tamamlanmasının ardından 24 Kasım 2013'te temeli atılan ve geçen sürede bütün çalışmaları sona eren tesisin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla açılacak. Toplam 6 bin 500 ton çelik kullanılan çatının çevre dostu olarak kendini temizleme ve hava kirliliğini giderme özelliği ise dikkati çekiyor.


STADIN ADINI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

"Akıllı çatı" olarak bilinen smart roof sistemi kullanılan stat, bu özelliğiyle dünyada beşinci, Türkiye'de ise bir ilk olarak tarihe geçecek. Kapasitesi 41 bin 461 olan statta, 2 bin 954 VIP, 196 protokol, 282 basın ve 80 engelli koltuğu bulunuyor. Stadda 80 metrekare olan skorbord, 7,5 megapiksel aralığında olmasıyla da Türkiye'de yine tek olma özelliğini taşıyor. Komplekse Şenol Güneş'in adı verilecek. Açılışta 80'lerde oynayanlarla 96 döneminde oynayanlar maç yapacak. Şenol Güneş 80'lerin kalesine geçecek. Stadın adını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak.
TakvimGeri Dön