14 / 04 / 2024

Mimari Tasarımda İklimlendirme paneli 2 Ekim'de!

 Mimari Tasarımda İklimlendirme paneli 2 Ekim'de!

Klima ve soğutma sektörünün önde gelen kurum ve kişilerinin katkılarıyla 1992 yılında kurulan İSKİD “Mimari Tasarımda İklimlendirme’’ konulu bir panel düzenliyor. 

Klima ve soğutma sektörünün önde gelen kurum ve kişilerinin katkılarıyla 1992'de kurulan İSKİD (İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği) 2 Ekim Salı günü “Mimari Tasarımda İklimlendirme’’ konulu bir panel gerçekleştiriyor. Yapı Medya İletişim’in Yapı Endüstri Merkezi (YEM)’de düzenlediği etkinliğe, sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler katılım gösterecek.

’BANA YAŞADIĞIN BİNAYI SÖYLE SANA SAĞLIĞINI SÖYLEYEYİM’’

Son senelerde yeni bir kavram olarak karşımıza çıkan ve sağlığımızı doğrudan etkileyen “hasta bina” kavramı yapı sektörünün de önemli konularından biri. Nefes alan yapıların, mimarinin yaklaşımını belirlemesi gerektiğini belirten İSKİD sektörü ve toplumu bilinçlendirmek için bir konferans düzenliyor.


İSKİD TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN SEKTÖRÜ BULUŞTURDU

İSKİD’in bu yıl 5’incisini düzenlediği “Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı”nda ısıtma ve soğutma cihazlarının binalarda nasıl kullanılması gerektiği  masaya yatırılacak.

2 Ekim’de gerçekleşecek ve saat 14.30’da başlayacak etkinliğin moderatörlüğünü ise ekonomi gazetecisi Cüneyt Toros yapacak. MİSK Komisyon Başkanı Gökhan Büyükarıkan’ın nefes alabilen binaların sağlığımıza etkilerini içeren sunumdan sonra 15.00’de ‘’Nefes Alabilen Binalar İçin İklimlendirme’’ konulu oturum yapılacak. Oturumda Mimarist Stüdyo’nun kurucu ortağı Yüksek Mimar Önder Kul, Ünder Mimarlık’ın kurucusu Mimar Burak Ünder, Swanke Hayden Connell Mimarlık’tan Mimar Burcu Şenparlak, Rota Mühendislik’ten Devrim Atalay ve Rönesans Gayrimenkul’den Burak Toroman sağlıklı ve doğru binaların inşa edilmesi için çözüm önerilerini anlatacak.

Saat 16.45’te başlayacak ikinci panelde oturumun keynote konuşmacısı AMA Design’dan Mimar Anda Manu kendi deneyimlerinden bahsedecek.

Program:

13:30 - 14:30 Kayıt

14:35 - 14:45 Hoşgeldiniz Konuşması
Taner Yönet - İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı

14:45 - 15:00 İSKİD Sunum
Gökhan Büyükarıkan - MİSK Komisyonu Başkanı (Arçelik A.Ş. Kurumsal Bölge Satış Yöneticisi)

15:00 - 16:30 NEFES ALAN BİNALAR İÇİN İKLİMLENDİRME PANELİ
Cüneyt Toros - Fortune Türkiye Yayın Direktörü (Moderatör)
Burak Rıza Toraman - Rönesans Gayrimenkul Yatırım Teknik Direktörü
Burak Ünder - Ünder Mimarlık Kurucusu
Burcu Şenparlak - Swanke Hayden Connell Mimarlık Genel Müdürü
İlker Devrim Atalay - Rota Mühendislik Kurucusu
Önder Kul - mimaristudio Kurucu Ortağı

16:30 - 16:45 Kahve Arası

16:45 - 17:45 Anda Manu - AMA Design Kurucusu (Anahtar Konuşmacı)

17:45 - 19:30 Kokteyl


Geri Dön