18 / 07 / 2024

100 Günlük Eylem Planı'nda öncelik Kanal İstanbul'da!

100 Günlük Eylem Planı'nda öncelik Kanal İstanbul'da!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk 100 günlük eylem planının ardından hazırlıkları devam eden ikinci 100 günlük eylem planını önümüzdeki günlerde açıklayacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıkladığı 400 projeyi içeren ilk 100 günlük eylem planının süresi önceki gün doldu. Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde içinde ağırlıklı olarak yerel seçimlere dönük projelerin ve ekonomik hedeflerin yer alacağı ikinci 100 günlük eylem planını açıklayacağı düşünülüyor.

Milliyet Gazetesi'nden Kıvaç El'in haberine göre, ikinci 100 günlük planda şehirlere ve bölgelere yönelik özel projeler yer alacak. İstanbul ve Ankara’daki proje ve çalışmalara öncelik verilmesini isteyen Erdoğan’ın ekonomideki önceliklere dair de hazırlık yaptırdığı da ifade etti. 

İlk 100 günlük planda, hedeflenen “Kanal İstanbul ihale ilanına çıkılması”, “Emlak Bankası’nın faaliyete başlaması” gibi adımlara yönelik çalışmalar hızla sürdürülüyor. Programda yer alan 22 adet millet bahçeleri projelerinde de önemli aşama kaydedildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği ilk 100 günlük eylem planı içerisinde yer alan Kanal İstanbul’a öncelik verildi. Kanal İstanbul'un ÇED veetüt projelerinde sona gelindi.

Kanal İstanbul bu yıl ihaleye çıkarılacak!

Kanal İstanbul ertelenmeyecek!

Kanal İstanbul’un ÇED ve etüt projelerinde sona gelindi!


Geri Dön