24 / 02 / 2024

Sakarya Erenler'de dönüşüm için start verildi!

Sakarya Erenler'de dönüşüm için start verildi!

666 dönümlük dönüşüm için start verildi. 280 konut ve iki ticaret yeri için ihaleye çıkılacak. Belediye Başkanı Cavit Oztürk ihaleyi Sakaryalı firmaların almasını çok istiyor

Referans Pendik: ilk adımda başlayan masalGeçtiğimiz hafta Bakanlarında katıldığı imza töreniyle Erenler Belediyesi'ne devredilen Kentsel Dönüşüm'de ilk adım atılıyor. 


280 konut ve 2 ticaret yeri için ihaleye çıkılacak. Türkiye'nin en büyük dönüşümü olması nedeniyle herkesin gözü üstünde olan Erenler Belediyesi ihaleyi Sakaryalı firmaların almasını çok istiyor. 

Başkanı Cavit Öztürk kısa süre içinde 280 konut için ihaleye çıkacaklarını belirterek, Sakaryalı firmaların teklif vermesini beklediklerini söyledi. 


ROL MODEL OLACAK


 Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ülkenin dört bir yanında yapılacak dönüşüm projelerine rol model olacak projesi için oldukça heyecanlı.

 

Öztürk "Hedefimiz şehre yeni bir vitrin oluşturmak. Yapacağımız projenin mimarisi kadar hızlı ve sağlıklı da olması lazım, ilk etapta yapacağımız konutlara Sakaryalı firmaların teklif vermesini çok önemsiyoruz" dedi. 


Başkan Cavit Öztürk, projeyi TOKİ'ye devretmeyeceklerini belirterek 'TOKİ isterse inşaat ihalelerimize girebilir. Ancak biz işin bütününü TOKİ'ye devretmek istemiyoruz. Yapıp yıkarak yürüteceğimiz proje şehrin vitrini olacağı gibi, başka belediyelerin örnek alacağı bir çalışma olacak" dedi. 


Türkiye'nin en büyük Kentsel Dönüşüm projesi yap-yık modeliyle yol alacak.

 

Kentsel Dönüşüm projesi için geçtiğimiz hafta Ankara'da imza töreni düzenlenmiş ve proje ülkenin gündemine oturmuştu. 
Sakarya Adapostası Gazetesi

Geri Dön