05 / 03 / 2024

Dolarda bu iyi günlerimiz! Resmi iki toplantıda da açıkça söylemişler

Dolarda bu iyi günlerimiz! Resmi iki toplantıda da açıkça söylemişler

Dolardaki yükselişin ne kadar süreceği merak edilirken, ABD'den dikkat çeken bir haber geldi. Kansas City Fed Başkanı Esther George, FED üyelerinin iki toplantıda da 50'şer baz puanlık faiz artışını savunduğunu söyledi.TL, dolar karşısında her geçen gün değer kaybederken, dolardaki bu yükselişin nereye kadar süreceği merak ediliyor. ABD Merkez Bankası'nın bu ay içerisinde faiz artırması, doların yukarı yönlü seyrini hızlandırdı.

İKİ TOPLANTIDA DA DİLE GETİRMİŞLER

Fed üyelerinin iki toplantıda 50’şer baz puanlık faiz artışına yönelik ısrarlı mesajlarına karşılık özellikle hisse senetleri piyasalarında yaşanan satışlar Fed’in fikir değiştirip değiştirmeyeceği sorusunu ortaya çıkarmıştı. Ancak Fed üyeleri hisse senetlerinde yaşananlardan etkilenmişe benzemiyor.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com.tr’de yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com.tr herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com.tr'de yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön