15 / 06 / 2024

İstanbul Yeni Havalimanı otelinde inşaat başlıyor!

İstanbul Yeni Havalimanı otelinde inşaat başlıyor!

İstanbul Yeni Havalimanı için İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. tarafından yapılacak otel 6 ayda tamamlanacak..İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. tarafından Arnavutköy'e bağlı Tayakadın mevkiideki İstanbul Yeni Havalimanı için yapılacak otel projesinde inşaat önümüzdeki haftalarda başlıyor. Otel, İstanbul Yeni Havalimanı projesinin hayata geçmesi ile günlük ziyaretçilerin konaklama ihtiyacı karşılamak amacıyla yapılıyor.

İnşaatta 300 kişinin çalışması ve yaklaşık 6 ayda tamamlanması planlanıyor. İşletme aşamasında ise toplam 180 kişinin çalışması öngörülüyor. Projenin 8 milyon 500 bin TL'ye mal olması bekleniyor.

Otel 11 bin 854,78 metrekare alan üzerine kuruluyor. Otel yatak katları olarak 3 kat + lobi katı olmak üzere toplam 4 kat olarak dizayn edildi. Oroje 102 hava tarafı, 349 kara tarafı olmak üzere toplam 451 odaya sahip olacak.

Terminal binası içerisinde kurulması planlanan otel, sektöründeki “Havalimanı Oteli ve Business (İş) Oteli” gereksinimlerini karşılayacak şekilde projelendirildi. Hem hava tarafındaki transfer yolcularının kullanımına hem de kara tarafındaki tüm misafirlere hizmet vermek amacıyla terminal binası giden yolcu katında birbirinden bağımsız iki farklı girişi olacak şekilde planlandı. Hava tarafı ile kara tarafı gümrük ve güvenlik gerekçeleri ile kesin olarak birbirinden ayrı olarak kuruluyor.

Hava tarafı oteli genellikle kısa süreli konaklamalara (0-3 saatten başlayan) uygun şekilde daha küçük odalardan oluşuyor. Bu bölümde yiyecek-içecek servisi ve diğer geleneksel otel aktiviteleri minimumda tutuluyor.

Kara tarafı oteli ise daha çok “Business (İş) Hotel” tanımına uyacak şekilde bir hizmet politikası sunuyor. Restoran/bar, jimnastik salonu ve toplantı odaları gibi çağdaş otelcilik yaklaşımı ile geleneksel otel tasarımından daha farklı olarak optimize edilmiş olarak hizmet vermesi planlanıyor.

İGA Terminal Otel Projesi; İstanbul Yeni Havalimanı projesi kapsamında ziyaretçilerine hizmet verebilmesi için tüm altyapı ve ulaşım sorunları çözüme kavuşturulmuş olan terminal binası tercih edildi.

İstanbul Yeni Havalimanı otelinde inşaat başlıyor!

 

İstanbul Yeni Havalimanı'na otel geliyor!


Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com

 


Geri Dön