20 / 06 / 2024

Yeni Aile Bakanı müjdeyi verdi, 'Aile Destek' ödemesi değil ama en az 1.375 TL verilecek!

Yeni Aile Bakanı müjdeyi verdi, 'Aile Destek' ödemesi değil ama en az 1.375 TL verilecek!

Aile Bakanlığı, dar gelirli ailelere yönelik destekleri genişletmeye devam ediyor. Ev hanımlarına yönelik yapılan destek ödemeleriyle çalışmayan dul ve yetim kadınlara düzenli bir destek sağlanacak.Bu destek ödemeleri, en düşük emekli maaşı üzerinden hesaplanıyor. 2023 yılı Ocak zamları dikkate alındığında, en düşük emekli maaşı 5.500 TL olarak belirleniyor. Buna göre hesaplamalara göre, yüzde 25'lik kısım 1.375 TL, yüzde 50'lik kısım 2.750 TL ve yüzde 75'lik kısım 4.125 TL olarak hesaplanıyor.

Vefat eden kişinin üniversiteye giden çocukları, 25 yaşına kadar bu destekten faydalanabiliyor. Ancak erkek çocuklar, 18 yaşına geldiklerinde destek almaya hak kazanamıyor. Kız çocukları ise evlenene kadar düzenli olarak bu destekten yararlanabiliyor.

Yeni Aile Bakanı müjdeyi verdi, Aile Destek ödemesi değil ama en az 1.375 TL verilecek!

Aile Bakanlığı'nın bu destekleriyle, dar gelirli ailelerin ekonomik açıdan daha güvende olmaları ve temel ihtiyaçlarını karşılamaları hedeflenmektedir. Bu destekler, ev hanımlarının maddi güçlüklerle baş etmelerine yardımcı olacak ve onların yaşam standartlarını iyileştirecektir.


Geri Dön